კონტეინერის ტრანსპორტირება კვლავ შემცირდება 2022 წელს
მოსალოდნელია, რომ კონტეინერების სატრანსპორტო ბაზარი კვლავ 2022 წელს სატრანსპორტო შესაძლებლობების მიწოდების დეფიციტით იქნება.
პირველი, ახალი სატრანსპორტო სიმძლავრის მთლიანი მიწოდება შეზღუდულია. Alphaliner- ის სტატისტიკური მონაცემების თანახმად, დადგენილია, რომ 2022 წელს 169 გემი და 1.06 მილიონი TEU მიეწოდება, რაც ამ წელს შედარებით 5.7% -ით შემცირდება;
მეორე, ეფექტური სატრანსპორტო სიმძლავრე სრულად არ შეიძლება გამოვიდეს. განმეორებითი გლობალური ეპიდემიის, ევროპისა და ამერიკის ქვეყნებში და რეგიონებში შრომის დეფიციტი და სხვა ფაქტორები, პორტის შეშუპება გაგრძელდება 2022 წელს. დურირის პროგნოზის თანახმად, გლობალური ეფექტური შესაძლებლობების დაკარგვა იქნება 17% 2021 წელს, ხოლო 2022 წელს 12%;
მესამე, ქარტიის ბაზარი ჯერ კიდევ მოკლეა.
Drury მონაცემები პროგნოზირებს, რომ გლობალური კონტეინერების შეწონილი საშუალო სატვირთო ინდექსი (საწვავის დამატების გამოკლებით) 2021 წელს გაიზრდება 147.6% -ით, და კიდევ უფრო გაიზრდება 4.1% -ით, წლევანდელი მაღალი ბაზის საფუძველზე 2022 წელს; გლობალური ლაინერის კომპანიების EBIT 2021 წელს მიაღწევს 150 მილიარდ აშშ დოლარს და სავარაუდოდ, 2022 წელს 155 მილიარდ აშშ დოლარს ოდნავ აღემატება.
ზღვის ტრანსპორტირება არის საერთაშორისო ვაჭრობაში სატვირთო ტრანსპორტირების მთავარი რეჟიმი, რომელთა შორის კონტეინერების ტრანსპორტირება ბოლო წლებში კვლავ იზრდება. ჩვენი კომპანიის მიერ წარმოებული ხის პროდუქტები, მათ შორისხის ყუთები, ხის ხელნაკეთობებიდა სხვა პროდუქტები ტრანსპორტირდება კონტეინერებში, რათა მათ მომხმარებლებს მიაწოდონ უსაფრთხოდ, მოსახერხებლად და ეკონომიკურად. როგორც ყოველთვის, ჩვენი კომპანია გააგრძელებს მომხმარებელს მაღალი ხარისხის პროდუქტებისა და მომსახურების მიწოდებას 2022 წელს.